Mezinárodní horský průvodce UIMLA – UIMLA International Mountain Leader

BANFF MOUNTAIN FILM FESTIVAL 2008

Mám velikou radost z toho, že se po roce přestávky k nám do České Republiky vrací Banffský horský filmový festival. Tento festival je určený všem milovníkům hor, horských sportů, přírody. Letošní ročník festivalu můžete navštívit jak v tradičním Jičíně, tak zároveň v Praze.

BMFF

Informace z webu pořadatelů české – world – tour:

„Každý listopad se v městečku Banff v kanadských Skalistých horách sejdou příznivci dobrodružství z celého světa na banffskem festivalu horských filmů. Scházejí se zde lidé, aby se podělili o své zážitky a zkušenosti, aby se nechali inspirovat místním horským okolím a aby si užili ty nejlepší filmy s horskou tematikou.

32. ročník festivalu se konal v listopadu 2007 a nabízel 8 dní promítání filmů ze všech koutů světa. Na plátně byly k vidění snímky o zdolávání skal a ledopádů, extrémní jízdě na kolech, lyžích, snowboardech i skateboardech, o sjíždění divokých řek, volných pádech a riskantních seskocích, ale především záběry nádherné a nedotknutelné přírody a kontrastů různých národů a kultur.

Jako doprovodné akce se konaly různé semináře s horskou tematikou, trh dobrodruhů a prodej umění, nabízela se lezecká stěna a proběhla spousta dalších setkání. Ihned po skončení festivalu a poté, co byly odměněny nejlepší filmy, vystartoval festival na své severoamerické turné. Po dobu dalších 11 měsíců tak výběr nejlepších filmů cestuje nejen po Severní Americe, ale i po dalších 20-ti státech na všech kontinentech.

The Banff Centre, domov 32. ročníku Banff film festivalu, nabízí i jiné skvělé akce a programy po celý rok. K filmovému festivalu se přidává i knižní festival horské kultury, soutěž fotografů a různé konference týkající se hor. V nabídce má již teď soutěž o dvě volné vstupenky na celý filmový a knižní festival 2008, k tomu 5 nocí zdarma v Banffu a další skvělé ceny.

Letos již popáté zavítá tato přehlídka nejlepších horských filmů i do České republiky. Ve dnech 30. května do jičínského biografu Český ráj a 4. června do kina Světozor v hlavním městě Praze .Takže se na vás těšíme a vy se těšte na skvělé filmy, jaké jste na širokém plátně s prvotřídním kino-zvukem a českými titulky ještě neviděli.“

Banffský festival v ČR – odkaz zde

Oficiální stránky festivalu – odkaz zde

Zanechte komentář