Mezinárodní horský průvodce UIMLA – UIMLA International Mountain Leader

Duben a květen 1945 mezi Nisou a Labem – 11.11.08 Děčín

Přednáška archiváře a historika Tomáše Jakla se koná v úterý 11. listopadu 2008 od 17.30 hodin v badatelně státního archivu na děčínském zámku. Vstupné 20,- Kč.

Informace z pozvánky:

„Vážení přátelé,

jménem děčínských archivů a Iniciativy pro děčínský zámek si Vás dovoluji pozvat na další zámeckou přednášku v Děčíně. Historik a archivář Tomáš Jakl z Vojenského historického ústavu Praha bude přednášet na téma Duben a květen 1945 mezi Nisou a Labem. Datum 11. listopadu 2008 (Den válečných veteránů). Místo: badatelna státního archivu na děčínském zámku. Čas: 17.30 hodin.
Myšlenka uspořádat přednášku o vojenských operacích konce války v oblasti severních Čech se zrodila v létě letošního roku, kdy v Dolním Žlebu probíhal projekt Českého rozhlasu „Do hlubin historie“, jehož cílem bylo nalézt vojenskou techniku z druhé světové války ukrytou údajně na dně Labe. Pokud Vás tento projekt více zajímá, odkazujeme na stránky www.rozhlas.cz/tank.

Mgr. Tomáš Jakl (*1972 Praha) absolvoval obor archivnictví na Filozofické fakultě UK Praha. V letech 1997 – 2002 pracoval v Archivu hlavního města Prahy a současně v Oddělení pro dějiny okupace a druhé světové války Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR. Od roku 2002 působí jako vědecký pracovník Vojenského historického ústavu Praha. Tomáš Jakl je mj. autorem publikace Květen 1945 v českých zemích (Praha 2004).“

Otto Chmelík

Zanechte komentář