Mezinárodní horský průvodce UIMLA – UIMLA International Mountain Leader

Evropské bastionové pevnosti 2011

V minulých dnech byl do prodeje uveden kalendář  Klubu vojenské historie Praha pro rok 2011, jehož tématem jsou evropské bastionové pevnosti.

Zpracování kalendáře je shodné jako v loňském roce (sešit A4, který se při pověšení na stěnu zvětší na výšku na formát A3). Zatímco obálku s letopočtem uvozuje snímek pevnosti Peschiera-del-Garda, jsou uvnitř každému z měsíců přiřazeny další bastionové pevnosti – Terezín, Belfort, Kodaň, Jager, Barcelona, Bělehrad, Famagusta, Kotor, Korfu, Santa Maura, Breisach a Špandava. Poslední dvojstranu tvoří přehledný kalendář roku 2012 na podkladě francouzské pevnosti Avesnes-sur-Helpe. U jednotlivých snímků nechybí popisky, navíc je pod každým snímkem uveden schematický plán dané pevnosti, v němž je vyznačeno, odkud byl snímek pořízen. Na poslední straně je rovněž uvedeno objasnění, co to vlastně bastionové pevnosti jsou.

Objednání je možné na  adrese vydavatelství FORTprint (www.pevnosti.cz), nebo prostřednictvím stránek KVH Praha (www.kvh-praha.cz). Cena je 80 Kč + poštovné a balné 45 Kč.

Další možností pořízení je zakoupení na podzimním srazu KVH Praha, nebo v pražských knihkupectvích: Corona, Krakatit a Naše vojsko.

Počet stran: 28, Rok vydání: 2010, Vydavatel: FORTprint, Formát: A4 (naležato), Vazba: šitá, Jazyk: český

Informace převzaty od prezidenta KVH Praha Mgr. Vladimíra Kupky

Zanechte komentář