Mezinárodní horský průvodce UIMLA – UIMLA International Mountain Leader

ICE – In Case of Emergency – pravda ? Mýtus ?

Označení kontaktní osoby pro nouzové situace v mobilním telefonu – ICE

Na obrázku vidíte telefon označení nálepkou ICE – co termín ICE vlastně znamená ? ICE je zkratka anglického termínu „In Case of Emergency“ – do češtiny přeloženo „V případu nouze“.

Tato nálepka Vás při nalezení telefonu informuje, že její majitel má v telefonu uložené kontaktní osoby pro nouzovou situaci. Program ICE pomáhá záchranářům, policistům, hasičům, doktorům s identifikací obětí neštěstí, pomáhá při Vašem nevědomí kontaktovat Vaše rodinné příslušníky a zjistit např. důležité lékařské informace. Rovněž může přispět k vrácení ztraceného mobilního telefonu.

Kontaktní osoba by měla být seznámena s Vaším zdravotním stavem, léky které berete a znát všechny důležité informace. Někdy je dobré uvést číslo Vašeho osobního lékaře.

Kontaktní osoby najdete v adresáři telefonu pod jménem „ICE“. Pokud chcete uvést více osob, úvádějte je pod ICE, ICE 2, ICE 3. Rovněž je možné jméno doplnit o informaci ICE 1-otec, ICE 2 – manželka. Je to jednoduché, nic to nestojí a  může to zachránit život. Program byl koncipován v roce 2000 a jeho rozšíření nastalo v roce 2005 po bombových útocích v Londýně. Na internetu se dají dokonce pořídit i nálepky na telefon – www.icesticker­.com

*****

Doplňující zpráva k tomuto článku ze dne 1.12.2008

O tom jak to vlastně je s ICE najdete článek – zde

Zanechte komentář