Mezinárodní horský průvodce UIMLA – UIMLA International Mountain Leader

Triglav 2864 m.n.m. – zimní výstup

Vánoce roku 2007 jsme se rozhodli strávit netradičně a to v zimních Julských Alpách. Hlavním cílem pobytu byl zimní výstup na horu Triglav (2864 m.n.m.).

Triglav

Aljažev Stolp – Triglav 2864 m.n.m. (24.12.2007)

A tak jsme se společně s Markem vydali 22.12.2007 autem po dálnici směr jih – Slovinsko. Průjezd po dálnicích byl bezproblémový a jako první jsme navštívili údolí Vrata. Původním plánem bylo vystoupit z údolí Krma. Avšak dobrá sněhová situace v severní stěně Triglavu, nám dovolila výstup vést z údolí Vrata. Toto údolí znají především letní návštěvníci Julských Alp. Nachází se zde chata Aljažev Dom, která v době našeho působení byla uzavřená.

pc230007.jpg

Severní stěna Triglavu – foceno v údolí Vrata (23.12.2007)

Triglavski dom

Triglavski dom na Kredarici – v pozadí Triglav (25.12.2007)

Jedinou chatou jež je v zimním období otevřena (v omezeném provozu) je Triglavski dom na Kredaci. To je z velké části dáno tím, že zde funguje meteorologická stanice s dozorem.

Na štědrý den nám počasí přálo a bůh Triglav nám dovolil podívat se na své království ze své hory. Po sestupu přes Malý Triglav jsme využili pohostinnosti Triglavského Domu a zůstali zde jako jediní návštěvníci přes noc.

Následující den jsme zahájili sestup do údolí Vrata známou cestou „Prag“.

Před samotným sestupem se nám podařilo vystoupit v mixovém terénu na horu Begunjski vrh 2461 m.n.m. Všem návštěvníkům zimních Julských Alp doporučujeme maximální zimní výstroj a výzbroj !

Fotogalerii z této akce najdete – zde

Na horu Triglav se v letním období můžete podívat s CK Alpina Brno – na akcích této CK můžete potkat mě i Marka – pracujeme pro ní jako horští průvodci.

Komentáře jsou zavřeny.