Mezinárodní horský průvodce UIMLA – UIMLA International Mountain Leader

Výstup na Dachstein – září 2008 – CK Alpina

Během 18.9. – 21.9.2008 jsem měl tu čest vést výstup na Hoher Dachstein (2995 m.n.m) pro CK Alpina Brno. Zdejší zářijové počasí bylo tradičně ne moc přející, ale i tak jsme v oblasti Dachsteinu prožili moc pěkné dny.

Lanové družstvo při přechodu ledovcové trhliny

I přes nepřízeň počasí se nám provedlo zvládnout orientačně náročnou ledovcovou tůru za podmínek občas nulové viditelnosti. V rámci výstupu ve výšce 2800 m.n.m. proběhla záchranná akce v zimních podmínkách. Jednalo se o zkušeného ptačího horolezce, který se vlivem změny teploty dostal do svízelné situace.

Přimrzl jednou nožičkou do ledové krusty. Naštěstí jsme na něj při odpočinku během tůry narazili a vysvobodili ho z ledového zajetí. Následně byl transportován na Simony Hutte, kde se postupně vyrovnal s utrpěným šokem. Jak se našemu ptačímu příteli dařilo po 2 hodinovém pobytu na chatě vidíte na spodní fotografii.

Zachráněný ptačí horolezec

Moje fotografie z této vydařené akce, kdy jsme měli možnost prozkoumat mnoho nově odkrytých ledovcových trhlin najdete na této stránce – zde.

Panorama při sestupu z chaty

Chtěl bych všem účastníkům akce poděkovat za krásné a dobré dny v horách. Těším se brzy na společnou viděnou a pokud by měl někdo zájem vyrazit s námi (Alpinou) na Hoher Dachstein, tak všechny potřebné informace najdete – zde.

Fotky Kuby Kinkala najdete – zde

Fotky Tomáše Repáka najdete – zde

Fotky Martina Skočného najdetezde

Fotky Mirka Sedláka najdete zde

Fotky Michaela Václavíka – zde

Fotky Petry Janouškové – zde

Zanechte komentář