Mezinárodní horský průvodce UIMLA – UIMLA International Mountain Leader

Železniční sobota ve tvrzi Hůrka – Orlické hory 6.2.2010

Na sobotu 6. února připravila Společnost přátel čs. opevnění, o.p.s. speciální prohlídkové schéma Muzea opevnění – dělostřelecké tvrze Hůrka. Tento den proběhnou mimořádné prohlídky zaměřené na podzemní, pevnostní železnici. Tvrz najdete u města Králíky v Orlických horách.

Svážnice – Dělostřelecká tvrz Hůrka – Králíky

Informace od pořadatelů:

Tři prohlídky budou běžného typu – základní trasa – v délce trvání cca 70 minut. Jejich začátek je připraven jako obvykle v 11, 13 a 15 hodin.

Tři mimořádné prohlídky, zaměřené také na podzemní železnici (předvedení manipulace s vagóny 600 mm úzkorozchodné pevnostní železnice s pomocí akumulátorové lokomotivy a s ukázkou ruční manipulace vagónu naloženého materiálem), jsou připraveny na vstupy v 9.30, 11.30 a 13.30 hodin. Tato tzv. železniční prohlídka bude vedena v delší trase (včetně části pod objektem pro dělovou věž) a časová náročnost je asi 110 minut. Prohlídku povedou dva průvodci, z nichž jeden je specialista na železnice. Vstupné na tuto prohlídku je stanoveno na 80,- Kč (dospělí), 70,- Kč (důchodci a studenti), 60,- Kč (děti 6-15 let). Rodinná vstupenka (2 dospělí a 3 děti) 230,-Kč.

Lokomotiva podzemní železnice – Dělostřelecká tvrz Hůrka

Kapacita jednotlivých železničních prohlídek je stanovena na max. 40 osob. V případě zájmu je vhodné se objednat na těchto kontaktech: e-mail railfort@atlas.cz; nebo telefonu 777 046 714.

Další informace zájemce najdete na internetových stránkách:  http://railfort.zelpage.cz/ a www.boudamuseum.com

Tvrz Hůrka je i v zimním období přístupná veřejnosti každý den (v pondělí však pouze pro objednané skupiny). Vstupy do podzemí v 11, 13 a 15 hodin. Kontakty: e-mail: hurka@boudamuseum.com; nebo na telefonu 606 669 888.

Zanechte komentář