Mezinárodní horský průvodce UIMLA – UIMLA International Mountain Leader

Fotoreportáž ze setkání cestovatelů CK Alpina – Polička 2007

Ve dnech 2. až 4.11.2007 se v královském městě Polička uskutečnil tradiční, podzimní sraz cestovatelů. Tuto akci pořádá CK Alpina Brno. Je to nejen setkání klientů a průvodců Alpiny, ale vůbec všech přátel cestování a vůně dalekých zemí.

alpina-nove-logomale.jpg

Poličského podzimního setkání se účastnilo kolem dvou set cestovatelů. V letošním roce opět vzrostl počet účastníků této akce a v rámci připravovaného programu bylo možné volit z bohaté nabídky doprovodných aktivit.

Důležitou součástí setkání, tak jako v loňském roce, bylo především promítání fotografií, slideshow a filmů nejen ze zájezdů, ale i různých expedic, či horolezeckých výstupů po celém světe.

Měli jsme možnost seznámit se se skialpinismem nejen v evropských, ale i asijských horách. Projet se na kolech po nádherné Korsice. Podívat se ze střechy světa – vrcholu Mount Everestu. Projít si treky v Severní Indii, navštívit Nepál. Zažít pocity průzkumníků expedic ve Fanských horách, či na Bajkalu. Vstoupit při canyoningu do vod divokých kaňonů ve Španělsku, Slovinsku a zažít adrenalinové pocity účastníků slaňování nejvyššího Slovinského vodopádu Boka.

031107_12.jpg

Výstava cestovatelských fotografií ve škole (Foto:David Hainall)

Po celou dobu setkání v Poličce, si bylo možné v areálu školy prohlédnou výstavy fotografií, a to nejen z horského prostředí. Mezi vystavovateli byli David Hainall, Martin Bělocký, Karel Matějka a Marek Šanca. Zároveň paralelně probíhala výstava a soutěž fotografií z řad návštěvníků setkání.
Vítězové soutěže obdrželi slevy na zájezdy CK Alpina a drobné dárky.

Krom celodenního sobotního výletu bylo možné zaplnit volný čas návštěvou místního pivovaru – kde proběhla velmi zdařilá exkurze spojená s ochutnávkou zdejšího piva.

c.jpg

Znak měšťanského pivovaru Polička (Foto:Michal Lollok)

a.jpg

Exkurze v pivovaru Polička (Foto:Michal Lollok)

b.jpg

Exkurze v pivovaru Polička (Foto:Michal Lollok)

Mnozí účastníci využili možnost vyzkoušet své lezecké schopnosti na umělé stěně, jež je součástí tělocvičny, kde probíhalo hlavní promítání. Stěna byla přístupná po celou dobu setkání a v sobotu zde probíhal krátký kurz lezení na umělé stěně pod dohledem instruktorů.

d.jpg

Horolezecká stěna v tělocvičně (Foto:Michal Lollok)

031107_07.jpg

Lezkyně na stěně (Foto:David Hainall)

Během sobotního večera jsme měli možnost shlédnout působivou ohnivou show, kterou si pro účastníky setkání připravila Mekki. Na následujících fotografiích si můžete prohlédnout pár momentů z tohoto krásného umění.

031107_14.jpg

Mekkiina ohnivá show (Foto:David Hainall)

031107_15.jpg

Mekkiina ohnivá show II. (Foto:David Hainall)

031107_17.jpg

Mekkiina ohnivá show III. (Foto:David Hainall)

Zanechte komentář